ادعای رسانه کویتی: ترور بیولوژیک سردار حجازی

زمروز: روزنامه کویتی «الجریده» ادعا کرده است که سردار محمد حسین زاده حجازی بر اثر ترور بیولوژیک کشته شده است.

بنا بر ادعای این روزنامه، یک منبع آگاه که نامش فاش نشده است، به «الجریده» گفته است که مرگ سردار محمد حجازی نه چنانچه گفته شد، ایست قلبی بود. نه به دلیل جراحات شیمیایی باقیمانده از زمان جنگ ایران و عراق. بلکه در کالبدشکافی مشخص شد که بقایای ماده رادیو اکتیو و ترور بیولوژیک بر روی بدن وی پیدا شده است.

این نشریه کویتی در مقاله ای با عنوان «جانشین قاآنی بوسیله مسمومیت با مواد رادیواکتیو کشته شد.» به نقل از همان منبع نوشت که حجازی پس از بازگشت از آخرین سفرش به عراق و سوریه دارای علایمی شبیه به کرونا بود. و پس از انجام آزمایشات کرونا مشخص شد که حجازی به کرونا آلوده بوده است. و شدت بیماری وی تا حدی بود که او به مدت یک هفته نتوانست دفتر کارش در «قرارگاه نیروی قدس سپاه» را ترک کند.

این منبع آگاه که گفته شده از نزدیکان حجازی است، اسراییل و آمریکا را به دست داشتن در این «ترور بیولوژیک» متهم کرد. و گفته است که آنها ابتدا گمان میکردند حجازی بر اثر حمله قلبی و یا بر اثر شدت جراحات شیمیایی باقیمانده از جنگ درگذشته است. اما نتایج آزمایشات پزشکی قانونی وجود بقایای رادیو اکتیو در بدن وی را نشان داده است.

این منبع همجنین افزود که این مواد از جنس همان موادی است که روسیه به استفاده از آنها بر علیه مخالفانش متهم است.

وی همچنین ادامه داد که عده ای گمان میکردند احتمالا روسیه حجازی را مسموم کرده است. اما بیشتر فرماندهان سپاه بر این باورند که اسراییل پشت این ترور بیولوژیک است.

این منبع نزدیک به حجازی افزود: عده ای بر این باورند که اسراییل عامدانه و هدفمند از سم روسی استفاده کرده است تا انگشت اتهام را به سمت مسکو هدایت کند.

چنانچه در گزارش این روزنامه کویتی آمده است، محمد حجازی از طریق مواد غذایی که در عراق یا سوریه و یا حتی غذایی که در داخل ایران می خورد با مواد رادیواکتیو مسموم شد.


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s