حکم یک سال حبس برای نازنین زاغری

نازنین زاغزی به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

زمروز: بنا به گزارش ایرنا، حجت کرمانی، وکیل مدافع نازنین زاغری در گفتگو با خبرنگار قضایی این خبرگزاری گفت: «حکم موکلم به من ابلاغ شده است.»

بنا به گفته وکیل خانم زاغری، این حکم برای پرونده دوم نازنین زاغری که پس از اتمام حبس اول وی گشوده شده بود، صادر شد. بر اساس این حکم، خانم زاغری به یک سال حبس تعزیری و ممنوع الخروجی از کشور محکوم شده است.

وکیل این زندانی سیاسی، در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: «با توجه به این‌که از نظر موکل و وکیل رأی صادره منطبق بر قوانین موضوعه کشور نیست در مهلت مقرر قانونی در خصوص تجدیدنظرخواهی از رأی صادره اقدام خواهد شد.»

پرونده دوم نازنین زاغری که پیش از این به مدت پنج سال در زندان بوده است، با اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» تشکیل شد. این اتهام به دلیل شرکت خانم زاغری در «تجمع مقابل سفارت ایران در لندن در سال ۱۳۸۸» و مصاحبه با شبکه بی‌بی‌سی فارسی به وی نسبت داده شده است.

نازنین زاغری، کارمند بنیاد تامسون رویترز و شهروند ایرانی ــ انگلیسی است که در تاریخ ۱۵ فروردین ماه سال ۱۳۹۵ به هنگام خروج از ایران توسط نیروهای سازمان اطلاعات سپاه کرمان در فرودگاه خمینی تهران بازداشت و به کرمان منتقل شد.

وی به اتهام های متعددی همچون تلاش برای «براندازی نرم» و همکاری با موسسات معاند متهم شد.

در پرونده خانم زاغری عنوان شده است که وی مسئول آموزش خبرنگاری آنلاین بی بی سی فارسی بوده که با هدف جذب و آموزش افرادی برای فعالیت تبلیغی علیه ایران اقدام کرده است. چگونگی استفاده از ایمیل‌ مستعار، پسوردهای پیچیده و طولانی، ذخیره سازی پسوردها و استفاده از نرم‌افزارهای رمزنگاری مطالب و اطلاعات، از جمله مواردی است که در این آموزش‌ها لحاظ می‌شده است و اساتید این دوره، افرادی همچون مهدی یحیی‌نژاد (مدیر سایت بالاترین)، اردوان روزبه (رادیو کوچه) و محمود عنایت (مدیر گروه اسمال مدیا) هستند.

موضوع تبادل نازنین زاغری با چهارصد میلیون پوند طلب ایران از انگلیس، بابت پیش خرید تانک های چیفتن که محمد رضا شاه پهلوی آن را به انگلستان پرداخته بود، در این سالها همواره مطرح بوده است.

نازنین زاغری اواخر اسفند سال ۹۸ و در پی شیوع کرونا در زندان، با پابند به مرخصی آمد.


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s