گزارش امنیتی دولت آلمان: ایران به دنبال توسعه سلاح‌های کشتار جمعی است

بر خلاف ادعاهای همیشگی تهران، مبنی بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای این کشور، یک گزارش اطلاعاتی جدید از سوی سازمان امنیت داخلی آلمان منتشر شد که ادعاهای مقامات جمهوری اسلامی را رد می کند.

همزمان که مذاکرات هسته‌ای در وین به پیش می رود، اخیرا غنی سازی اورانیوم را به سطوح ۶۰ درصد افزایش داده است. که خلوص ۶۰ درصد تنها برای ساخت بمب اتمی استفاده می‌شود.

همچنین، بنا بر گزارش اطلاعاتی جدیدی که سازمان امنیت داخلی دولت آلمان منتشر کرده است، جمهوری اسلامی در سال ۲۰۲۰ به دنبال تولید و گسترش سلاح‌های کشتار جمعی بوده و این تلاش جمهوری اسلامی همچنان ادامه دارد.

در این گزارش آمده است که ایران به طور دائم در تلاش است تا از طریق تولید و نوسازی تسلیحات کشتار جمعی، زرادخانه تسلیحاتی خود را تقویت کند و برای تحقق این هدف و دستیابی به دانش مورد نیاز و ساخت قطعات لازم، کوشیده با برخی شرکت‌ها در کشورهای دارای فناوری‌های مدرن، مانند آلمان ارتباط برقرار کند.

بر اساس این گزارش امنیتی که سال ۲۰۲۰ را پوشش می‌دهد، شواهدی ارائه شده است که «ایران، جهان را در مورد ماهیت برنامه‌ هسته‌ای خود گمراه می‌کند.»

در این گزارش آمده است که، سوریه، کره شمالی و پاکستان نیز به فعالیت‌های مشابهی در زمینه گسترش سلاح‌های کشتار جمعی روی آورده‌اند.

این گزارش همچنین نشان میدهد که ایران فعالیت‌های جاسوسی پیچیده‌ای را درون آلمان انجام می‌دهد. آلمان یکی از چندین کشور اروپایی است که جاسوس‌های جمهوری اسلامی در آن به فعالیت می‌پردازند.

بر اساس نتیجه‌گیری ای که در این گزارش آمده است «آلمان همچنان بر این فعالیت‌های اطلاعاتی تمرکز می‌کند». که شامل اطلاعاتی از سیاست خارجی، امنیتی و همچنین کسب و کار و علم است.

چنانچه در این گزارش آمده است، سرویس‌های اطلاعاتی ایران نیز درگیر «نظارت و مبارزه با گروه‌های مخالف، در داخل و خارج از کشور» هستند، که نشانگر این مساله است که همچنان جمهوری اسلامی به نظارت بر مخالفان رژیم که در خارج از کشور زندگی می کنند، می پردازد.

بنیامین وینتال، از اعضای «بنیاد دفاع از دموکراسی» در این رابطه گفته است: «یافته‌های گزارش‌های طبقه‌بندی شده اطلاعاتی آلمان در هرسال پس از برجام نشان می‌دهد که رژیم ایران همچنان به دنبال تکنولوژی برای رسیدن به هدف خود برای ساخت سلاح هسته‌ای و گسترش موشک‌های معمولی خود بوده است.»


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s