دمای هوا در منطقه خاورمیانه رو به افزایش و خطرناک است

محققان اخطار می دهند موج گرمایی در خاورمیانه به علت تغییرات اقلیمی در آینده از ۵۶ درجه سانتیگراد خواهد گذشت.

زمروز: بر طبق تحقیقات مدیسن نت، خاورمیانه و شمال آفریقا جزو گرم‌ترین نقاط کره زمین می باشند، اما تحقیقات جدید هشدار می‌دهد که اگر برای کم کردن روند سریع تغییرات آب و هوایی اقدامی انجام نشود، این مناطق موج خطرناک و مرگبار گرما با دمای ۵۶ درجه سانتیگراد یا بالاتر را شاهد خواهد بود.

«جورج زیتیس»، پژوهشگر ارشد تیم تحقیق از انستیتوی قبرس، در این باره می‌گوید: «نتایج ما نشان می‌دهد که، به ویژه در نیمه دوم قرن فعلی، امواج گرمای فوق العاده شدید و بی سابقه‌ای ظهور خواهد کرد.»

به گفته محققان، امکان دارد دما در مناطق شهری به ۱۳۲ درجه فارنهایت (۵۶ درجه سانتیگراد) و یا بالاتر برسد و هفته‌ها به طول بی انجامد و خطری تهدید کننده برای جان انسان و حیوانات، حتی حیوانات مقاوم در برابر گرما مانند شتر باشد.

بر اساس گزارش اخیر، در نیمه دوم قرن کنونی، تقریباً نیمی از جمعیت در خاورمیانه و شمال آفریقا، معادل حدود ۶۰۰ میلیون نفر، هر ساله با چنین گرمای بالایی در مقابله هستند.

به گفته نویسندگان این مطالعه، اقدامات سریع و مؤثر برای کم کردن سرعت تغییرات آب و هوایی برای جلوگیری از بروز چنین رویدادهای شدید گرمایی در منطقه لازم است.

به گفته محققان، در ۵۰ سال آینده، نزدیک به ۹۰ درصد از جمعیت منطقه خاورمیانه در مناطق شهری زندگی می‌کنند ، باید برای این شرایط آب و هوایی که می‌تواند باعث ایجاد اختلال اجتماعی شود، چاره ای اندیشیده شود .


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s