سفر افراد واکسینه شده در اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا به افراد واکسینه شده اجازه سفر می دهد.

زمروز: بنا بر گزارشها، کمیسیون اتحادیه اروپا قصد دارد تا به افرادی که قصد سفر به محدوده شینگن را دارند، اجازه ورود به این اتحادیه را بدهد.

کمیسون اتحادیه اروپا  با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که تنها با یک پیش شرط حاضر است تا به افراد خارج از حوزه شینگن که مایل به سفر به این اتحادیه هستند، اجازه سفر به داخل اتحادیه بدهد.

بنا بر این طرح، رفع محدودیتها تنها شامل کسانی می شود که به طور کامل واکسینه شده اند. این افراد می توانند اجازه سفر به اتحادیه اروپا، حتی با قصد گردشگری، را به دست بیاورند.

کمیسیون اتحادیه اروپا در این بیانیه اعلام کرد که در صورت تصویب لایحه پیشنهادی این کمیسیون توسط کشورهای عضو، شهروندان اتحادیه اروپا و گردشگران خارجی که هر دو دوز واکسن تایید شده توسط آژانس دارویی اروپا را دریافت کرده باشند، می‌توانند به شهروندان اتحادیه اروپا سفر کنند.

بر اساس این لایحه، برای ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید 14 روز از دریافت واکسن کرونا بگذارد.

اتحادیه اروپا تاکنون برای واکسن‌های «فایزر-بیون‌تک»، «مدرنا»، «استرازنکا» و «جانسون اند جانسون» مجوز استفاده صادر کرده‌است.

 علاوه بر این، کمیسیون اروپا می‌خواهد بدون در نظر گرفتن وضعیت واکسیناسیون افراد متقاضی سفر به این اتحادیه، سفرهای با هدف گردشگری و غیرضروری از کشورهای بیشتری به منطقه شنگن را مجاز کند، به شرط اینکه میزان ابتلا در آن کشورها ناچیز باشد.


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s