افزایش گمانه زنی ها پیرامون وخامت حال خامنه ای

پس از سخنرانی روز قدس رهبر جمهوری اسلامی، گمانه زنی ها پیرامون وخامت وضعیت جسمی او قوت گرفت.

زمروز: گمان می شود، همانگونه که پیشتر یک مقام امنیتی اسراییل اعلام کرده بود، وضعیت جسمانی رهبر جمهوری اسلامی وخیم و بحرانی است. 

سخنرانی دیروز سید علی خامنه ای به مناسبت روز قدس، در آخرین جمعه ماه رمضان، بر گمانه زنی ها پیرامون وخامت حال او افزوده است. خامنه ای در سخنرانی دیروزش، بر خلاف سخنرانی های پیشین وی در تمام این سالها، بسیار کم توان و بی جان صحبت کرد. 

وی که در میان قشر روحانیون به سخنرانی های غرّا شهره بود، صدای لرزان و کم جانش در سخنرانی دیروز بر شبهات پیرامون وضعیت سلامتی او افزود. 

همچنین، رهبر جمهوری اسلامی بر خلاف سخنرانی های همیشگی اش، اینبار تمام متن سخنرانی اش را از روی کاغذ خواند. که همین نیز سبب شد تا این شبهه به وجود بیاید که ممکن است آقای خامنه ای به دلیل وخامت حال ، توان سخنرانی های پیشینش را نداشته است.

این گمانه زنی ها از آن زمان شدت گرفت که یک مقام امنیتی  اسراییلی اعلام کرد که حال رهبر جمهوری اسلامی بحرانی است. چند روز پیش یک مقام بلند پایه امنیتی اسراییل در گفتگو با کانال ۱۲ این مشور مدعی شد که وضع سلامتی رهبر جمهوری اسلامی بحرانی است. و احتمال دارد که  این مساله اوضاع جدیدی را برای ایران رقم بزند.

سخنان این مقام بلندپایه اسراییلی از آن جهت اهمیت پیدا کرد که در یک سال گذشته ثابت شده است، نیروهای اطلاعاتی اسراییلی نفوذ و اشراف اطلاعاتی گسترده ای در ایران دارند. 

مرگ احتمالی سید علی خامنه ای می تواند اوضاع بسیار آشفته ای را در درون حکومت بوجود بیاورد. که به آشوب گسترده در میان مردم ناراضی از حکومت بیانجامد.

همچنین، درگیری های داخلی سران نظام بر سر رسیدن به قدرت و جایگاه رهبری نیز می تواند به فروپاشی جمهوری اسلامی از درون ختم شود. و همین  مساله نیز بر اهمیت این ادعای مقام بلند پایه اسراییلی افزوده است.

آنچه که مسلم است، سخنرانی دیروز رهبر جمهوری اسلامی همانند سخنرانی های وی در سالهای گذشته نبود. و بر خلاف روال همیشگی سخنرانی هایش، سخنرانی دیروز وی را می توان ضعیف ترین آنها از نظر غرّا بودن؛ به شمار آورد.

 

 


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s