آتش بر کنسولگری جمهوری اسلامی در کربلا

معترضان دیوار کنسولگری جمهوری اسلامی در کربلا را به آتش کشیدند.

زمروز: معترضان عراقی دیوار کنسولگری جمهوری اسلامی در کربلا را به آتش کشیدند. پیشتر نیز معترضین عراقی به کنسولگری ایران در عراق حمله کرده و دیوار کنسولگری نجف را به آتش کشیده بودند.

شب گذشته، معترضین عراقی در اعتراض به کشته شدن ایهاب الوزنی، فعال سیاسی عراقی مخالف حضور ایران در عراق، به کنسولگری جمهوری اسلامی در کربلا حمله کرده و دیوار آن را به آتش کشیدند.

ایهاب الوزنی، شنبه شب بیرون از خانه اش به دست افراد ناشناس ترور شد.

ترور این فعال سیاسی عراقی، اعتراض های بسیار گسترده ای را در کربلا به دنبال داشت. دهها نفر از معترضان به این ترور و حضور ایران در عراق، خارج از کنسولگری جمهوری اسلامی در عراق جمع شدند. و بخش هایی از دیوار کنسولگری را به آتش کشیدند.

در یک اقدام مشابه، در سال ۱۳۹۸، معترضان عراقی مقابل کنسولگری جمهوری اسلامی در عراق تجمع کردند و پرچم آن را پایین کشیدند. و به جای آن پرجم عراق را بالا کشیدند. 

پیش از این حمله نیز معترضین عراقی پوسترهای خامنه ای را به آتش کشیده بودند. این افراد به دخالت جمهوری اسلامی در عراق اعتراض دارند.

در تصاویر دیگری که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است، معترضین عراقی را نشان می دهد که در حال ورود به حرم امام سوم شیعیان در کربلا، بر علیه جمهوری اسلامی شعار می دهند.

بسیاری از ایرانیان نیز به حضور جمهوری اسلامی در عراق و صرف میلیاردها دلار از سرمایه های کشور در این کشور، اعتراض دارند. جمهوری اسلامی تا کنون هزینه های بسیار زیادی را صرف بازسازی و نگهداری از عتبات عالیات در عراق کرده است. همچنین، گفته شده است که استادیوم ورزشی کربلا را نیز جمهوری اسلامی ساخته است. علاوه بر اینها هزینه ساخت بیمارستان تخصصی و نیز هزینه های گروههای شبه نظامی عراقی همچون حشد الشعبی را نیز باید به این هزینه ها افزود.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت ترور ایهاب الوزنی را نپذیرفته است. اما برخی از نزدیکان این فعال سیاسی ترور شده عراقی، شبه نظامیان تحت حمایت جمهوری اسلامی را عامل ترور الوزنی معرفی کرده اند.

خبرگزاری ایرنا، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، نیز همچون همیشه اسراییل را متهم کرده است.

 

 


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s