افزایش اعضای حماس و طرفداران جمهوری اسلامی در برلین

جاسوسان سایبری ایران، برای سرقت اسناد محافظت شده آلمان در تلاش هستند.

زمروز: بنا بر گزارش جروزالم پست، که روز گذشته منتشر شد، گروههای تروریستی حامی جمهوری اسلامی در آلمان افزایش پیدا کرده اند.

در این گزارش آمده است، آژانس اطلاعاتی شهر برلین، روز سه شنبه در گزارش تازه منتشر شده اش از افزایش تعداد اعضای حماس و طرفداران رژیم ایران و اعضای اخوان المسلمین در این کشور، خبر داد.

بنا بر سند ۱۳۶ صفحه ای که به زبان آلمانی منتشر شده و جروزالم پست آن را بررسی کرده است، آژانس اطلاعاتی برلین از افزایش اعضای گروه حماس  از ۷۰نفر عضو در سال ۲۰۱۹ به ۸۰ نفر عضو در سال ۲۰۲۰ رسیده است.

همچنین بر اساس این سند تازه منتشر شده، تعداد افراد وفادار به جمهوری اسلامی از ۴۰ نفر عضو در سال ۲۰۱۹ به ۵۰ نفر عضو در سال ۲۰۲۰ رسیده است.

در ادامه نیز، از جنبش حزب الله لبنان، سازمان شیعیان لبنان که تحت حمایت جمهوری اسلامی است، نام برده شد. حزب الله لبنان نیز که وزارت کشور آلمان کلیه فعالیت های آن را، در سال ۲۰۲۰، در جمهوری فدرال آلمان ممنوع کرده است، ۲۵۰ نفر عضو فعال دارد. شاخه نظامی حزب الله لبنان، پیشتر یک سازمان ترورستی محسوب می شد.

اعضای گروه اخوان المسلمین نیز از ۱۰۰ نفر عضو در سال ۲۰۱۹  به ۱۵۰نفر عضو فعال در سال ۲۰۲۰ رسیده است.

همچنین در این گزارش، نام ایران ۱۳ بار، به عنوان حکومت حامی گروههای تروریستی آمده است.

هم ایالات متحده آمریکا و هم اتحادیه اروپا، جنبش جهادی حماس که بر نوار غزه حاکم است؛ و دیگر گروههای یاد شده در این گزارش را به عنوان گروه های تروریستی طبقه بندی کرده اند.

این گزارش ۲۰۰۰ و ۱۷۰ نفر را در شهر برلین به عنوان تهدیدهای بالقوه اعضای گروههای اسلامگرای وابسته به جمهوری اسلامی معرفی کرده است که قادر به انجام حملات تروریستی در این شهر و به خطر انداختن امنیت آلمان هستند، معرفی کرده است.

همچنین، در گزارش دفتر حمایت از قانون اساسی برلین به تلاشهای رژیم ایران برای جاسوسی سایبری از اطلاعات محافظت شده آلمان اشاره شده اشت. نام چین و روسیه نیز در این گزارش به عنوان کشورهایی که برای جاسوسی سایبری از اطلاعات محافظت شده آلمان تلاش می کنند، آمده است.

گفته شده است که هدف جمهوری اسلامی از جاسوسی سایبری، یافتن اطلاعات افراد و سازمانها برای دور زدن تحریمها است.

 

 

  

 


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s