حمله به کنیسه های یهودیان در آلمان

هایکو ماس: حمله به کنیسه های یهودیان آلمان به هیچ وجه تحمل نخواهد شد.

زمروز: در پی افزایش درگیری ها میان اسراییل و گروه حماس، عده ای از افراد مخالف جنگ دست به تجمع زده اند و خواهان خویشتن داری طرفین و خواستار برقراری آرامش در منطقه شده اند. 

در این بین اما، عده ای از حامیان حقوق فلسطینیان در آلمان در مقابل کنیسه های یهودیان در شهرهای مونستر و بن آلمان دست به تجمع زدند و پرچم اسراییل را به آتش کشیده اند.

بنا بر گزارشی که در سایت دویچه وله فارسی آمده است، در همین راستا هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، به مردم این کشور هشدار داد که حمله به کنیسه های یهودیان در آلمان به هیچ عنوان تحمل نخواهد شد. 

وی تاکید کرد: «متاسفانه غم انگیز اما ضروری است که دولت باید بدون قید و شرط امنیت کنیسه ها را تضمین کند.»

ماس همچنین از مردم آن کشور خواست که حساب یهودیان آلمان را از روند مناقشات خاور میانه جدا بدانند و از مواخذه یهودیان آلمان پرهیز کنند.

وی خاطر نشان ساخت که نباید انسانهای با باور یهودی در آلمان، چه در خیابان و چه در فضای رسانه های اجتماعی، مسئول رویدادها و مناقشات خاورمیانه شناخته شوند.

هوست زهوفر، وزیر کشور آلمان نیز روز چهارشنبه اعلام کرده بود: «به آتش کشیدن پرچم اسراییل یا حمله به نهادهای یهودیان در خاک آلمان به هیچ عنوان تحمل نخواهد شد.»

در پی رویدادهای اخیر در غزه و اسراییل، نگرانی ها از افزایش مجدد یهودستیزی در جهان و حملات آنتی سمیتیزم در جهان وجود دارد.

 با توجه به اینکه دولت اسراییل نیز پیشتر اعلام کرده بود که دفاع از خود و امنیت شهروندانش را حق خود می داند، و دفاع از کشور ومردمش در برابر حملات راکتی و موشکی نیروهای حماس و جهاد اسلامی را بر خود واجب و ضروری میداند؛ احتمال ادامه پیدا کردن و افزایش درگیریها در روزهای آتی وجود دارد.

حمله به کنیسه های یهودیان در آلمان در شب سه شنبه و نیز در چهارشنبه گذشته، یعنی بیست و دوم اردیبهشت ماه، صورت گرفته است.

 

 


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s