خواست شماری از قانونگذاران آمریکایی پیرامون تحقیق درباره ارتباط کارمند بلندپایه ایرانی‎تبار وزارت خارجه آمریکا با رژیم تهران

سه نماینده جمهوریخواه خواستار تحقیق درباره ارتباط کارمند بلندپایه ایرانی‎‎‌تبار وزارت خارجه آمریکا با رژیم تهران، شدند.

زمروز: سه تن از نمایندگان کنگره آمریکا خواستار تحقیق و بررسی ارتباط بین آرین طباطبایی، کارمند بلند پایه ایرانی تبار وزارت خارجه آمریکا، با مقامات جمهوری اسلامی شده اند.

خانم آرین طباطبایی در دولت جو بایدن، رییس جمهور دمکرات ایالات متحده، به مقام مشاور ارشد دفتر معاون وزیر خارجه، استخدام شد.

خانم آرین، به دلیل جایگاه شغلی، دارای سطح بالایی از مجوز امنیتی هستند، که همین نیز سبب نگرانی این قانونگذاران آمریکایی شده است.

در همین راستا، سه نماینده جمهوریخواه کنگره ایالات متحده آمریکا در نامه ای که به وزارت خارجه این کشور نوشتند، از دولت جو بایدن خواستند تا مجوز امنیتی آرین طباطبایی را لغو کند. آنها همچنین از دولت ایالات متحده خواستند تا درباره روابط نگران کننده خانم طباطبایی با «رژیم تندرو و ضد آمریکایی» حاکم بر ایران،  تحقیق کند.

بنا بر گزارش العربیه فارسی به نقل از «واشنگتن فری بیکن»، جف ون درو از نیوجرسی، اسکات پری از پنسیلوانیا، و ایوت هرل از نیومکزیکو سه نماینده جمهوری خواهی بودند که از کاخ سفید خواستند تا مجوز امنیتی مشاور ارشد دفتر معاون خارجه دولت بایدن که برای کنترل تسلیحات و امنیت بین الملل استخدام شده است، را لغو کنند.

این سه نماینده جمهوریخواه، در نامه ای که در تاریخ ۲۳ آوریل به کاخ سفید نوشتند، اعلام کردند که دولت جو بایدن «اشتباه بزرگی» مرتکب شده است که آرین طباطبایی را در مقام مشاور ارشد دفتر معاون وزیر خارجه، برای کنترل تسلیحات و امنیت بین الملل استخدام کرده است. یعنی مسئولی که سطح بالایی از مجوز امنیتی نیاز دارد.»

آنها در این نامه از دولت آمریکا خواستند تا زمانیکه تحقیقات کافی در مورد «وفاداری خانم طباطبایی به رژیم ایران»، که آنها آن را «تهدیدی برای امنیت ایالات متحده» دانستند، صورت نگرفته است؛ مجوز امنیتی این مقام مشکوک به رابطه با جمهوری اسلامی، لغو شود. 

بنا بر گفته قانونگذاران آمریکایی، این مقام ارشد وزارت خارجه، «صحبت های رژیم ایران را تکرار و جنایات حکومت سرکوبگر ایران را توجیه می کند.»

 

این مقام ارشد ایرانی تبار وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا، فرزند دکتر جواد طباطبایی، عضو بلند پایه هیات علمی دانشگاه تهران است که گفته شده در حلقه نزدیکان حسن روحانی است.

اینکه یک مقام ارشد وزارت خارجه ایالات متحده، از اعضای خانواده حلقه نزدیکان رییس جمهوری رژیم ایران باشد، می تواند بر نتیجه تصمیم گیریها و سیاست گذاری های ایالات متحده آمریکا «به نفع جمهوری اسلامی» تاثیرگذار باشد.

 

 

 

 

 


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s