وعده ای دیگر برای انجام واکسیناسیون

جمهوری اسلامی وعده داد که تا پایان تیرماه به روند واکسیناسیون سرعت بخشد.

زمروز:  سازمان غذا و دارو وعده داده است که تا پایان تیرماه روند واکسیناسیون کرونا به یک «سرعت نسبی» برسد.

این روزها که کشور در مرحله آغاز «پیک پنجم کرونا» قرار دارد و درگیر ویروس کرونای دلتا (گونه هندی این ویروس) است، روند واکسیناسیون در ایران نه تنها به اندازه کشورهای دیگر انجام نشده است؛ که حتی به شدت عقب تر از کشورهای همسایه ایران، همانند ترکیه است.

در این میان، یک مقام سازمان غذا و داروی ایران، به مردم وعده داده است که تا آخر تیرماه روند واکسیناسیون کرونا به «سرعت نسبی» برسد.

این وعده در حالی داده می شود که حجت نیکی‌ملکی، رییس مرکز اطلاع‌رسانی ستاد اجرایی فرمان امام، می‌گوید ۱.۲ میلیون دُز واکسن برکت «در مرحله پر کردن ویال‌ها» دچار مشکل شده و از چرخه خارج شده اند.

لازم به ذکر است که این نهاد، ستاد اجرایی فرمان امام، واکسن کرونای برکت را تولید می‌کند.

رییس مرکز اطلاع‌رسانی ستاد اجرایی فرمان امام، ۲۰ روز پیش در توییتر خبر داده بود که نزدیک به ۴ میلیون واکسن دُز کرونای برکت تولید شده است ولی روز گذشته خبر داد که دو میلیون و پنجاه دُز واکسن تولید شده است.

این مقام در توضیح این اعداد متفاوت، بدون ارائه جزییات یا سند خاصی گفته است که یک میلیون و دویست هزار دُز واکسن در مرحله پر کردن ویال‌ها دچار مشکل شده است.

نگرانی ها بابت واکسینه نشدن شهروندان از آن جهت اهمیت دارد که، محققان معتقدند که گونه دلتا قابل انتقال‌ترین گونه جهش یافته ویروس کرونا است و این امکان وجود دارد که افراد واکسینه نشده را به میزان بسیار قابل توجهی تحت تأثیر قرار دهد.

به همین سبب، بسیاری از ایرانیان نگران که توانایی مالی سفر به خارج از ایران را دارند، برای انجام واکسیناسیون و دریافت واکسن کرونا به دیگر کشورها، از جمله کشورهای همسایه ایران سفر می کنند.


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s