حمایت شاهزاده رضا پهلوی از اعتصابات

شاهزاده رضا پهلوی از نافرمانی مدنی مردم ایران حمایت کرد.

زمروز: شاهزاده رضا پهلوی، ولیعهد پیشین ایران و سرشناس ترین چهره اپوزیسیون جمهوری اسلامی، با انتشار پیامی، از اعتصابات کارگران و نافرمانی های مدنی مردم ایران حمایت کرد.

شاهزاده رضا پهلوی، روز یکشنبه ۲۰ تیرماه، با پیامی که در شبکه های اجتماعی منتشر شد؛ از اعتصابات به حق و نافرمانی های مدنی ایرانیان معترض به شرایط کنونی ایران، اعلام حمایت و پشتیبانی کرد.

ولیعهد پیشین ایران، که شناخته شده ترین چهره مخالف جمهوری اسلامی است و از حمایتهای بسیاری در میان مردم ایران برخوردار است، در این پیام بر «حمایت مجدد» خود از اعتراضات و اعتصابات در ایران تاکید کرده است.

شاهزاده رضا پهلوی در بخشی از پیام روز یکشنبه  خود «این اعتصابات را جلوه‌ای از همبستگی ملی مردم ایران دانسته» و آن را «بی‌سابقه» خوانده است.

فرزند پادشاه فقید ایران، به انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ اشاره کرده و عدم استقبال مردم از آن را جلوه‌ای از «نافرمانی مدنی بزرگ روز ۲۸ خرداد» نامید.

شاهزاده رضا پهلوی در بخش دیگری از این پیام به این مساله اشاره کرد که «مردم تبدیل شدن به برده و رعیت خامنه‌ای» را برنمی‌تابند و علیه او و «رژیم بی‌کفایتش» شعار می‌دهند.
این شناخته شده ترین چهره اپوزیسیون، خواستار مشارکت گسترده مردم در نافرمانی جمعی شده و بر این نکته تاکید کرده است که «آغوش ما به روی کسانی که جبهه دشمنان ملت را ترک می‌کنند و به ملت می‌پیوندند، گشوده است.»
ایشان از همراهی خود با اعتصابات و نافرمانی های مدنی تا پیروزی مردم بر «رژیم غاصب و بازگشت عظمت ایران» سخن گفته و نسبت به تفرقه‌افکنی در جنبش سیاسی ضد حکومتی در ایران هشدار داده است. به اعتقاد ایشان «هدف روشن و راه پیش‌رو روشن‌تر است.»
شاهزاده رضا پهلوی در پایان پیام ویدیویی خود سقوط حکومت ایران را قریب‌الوقوع دانسته و گفته است: «باور دارم که به زودی جهان صحنه فروریختن قلعه ستم جمهوری اسلامی را خواهد دید.»

در سالهای گذشته مردم و بویژه بسیاری از کارگران و معترضان در اعتراضات خیابانی درون ایران، با سر دادن شعارهایی نام شاهزاده رضا پهلوی را فریاد می زدند. و این مساله نشان دهنده اهمیت پیام حمایت و نقش شاهزاده رضا پهلوی در این اعتصابات و اعتراضات است.

 

 

 

 

 

 

 


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s