برگزاری بزرگترین اعتراض ضد دولتی کوبایی ها

روز گذشته بزرگترین اعتراض ضد دولتی کوبا در دهه های اخیر، برگزار شد.

زمروز:  روز یکشنبه ۲۱ تیر ماه، هزاران کوبایی در بزرگ‌ترین تظاهرات ضددولتی دهه‌های اخیر به خیابان‌ها آمدند. این معترضان در حالی که شعار «آزادی» سر می‌دادند، خواهان کناره‌گیری میگل دیاز کانل، رییس‌جمهوری کوبا، از قدرت شدند.

اعتراض‌های شهروندان کوبایی در حالی رخ داده است که کوبا با بدترین بحران اقتصادی از زمان سقوط اتحاد جماهیر شوروی، متحد قدیمی این کشور کمونیستی، روبروست. و در عین حال، با افزایش بی‌سابقه موارد ابتلا به کرونا دست‌و‌پنجه نرم می‌کند. مردم در این کشور کمونیستی از کمبود اقلام ضروری، محدودیت‌ آزادی‌های شهروندی و نحوه مدیریت همه‌گیری کرونا به خشم آمده‌اند.

مردم در کوبا، با بحران قطعی برق، عدم مدیریت صحیح کرونا و افزایش بسیار زیاد تعداد مبتلایان روزانه به کرونا، گرانی و کمبود محصولات غذایی و بهداشتی روبرو هستند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، هزاران نفر به خیابان‌های هاوانا، پایتخت کوبا، آمدند و شعار می‌دادند «دیاز کانل کناره‌گیری کن». این در حالی است که گروه‌هایی از حامیان دولت نیز با پرچم کوبا در خیابان بودند و نام فیدل کاسترو، سیاستمدار انقلابی و رهبر سابق کوبا، را فریاد می‌زدند.

جمهوری اسلامی ادعا کرده بود که در طرحی مشترک با کوبا، در حال ساخت واکسن کرونای سوبرانا هستند. که البته تنها مرحله آزمایش بالینی این واکسن در ایران و بر روی ایرانی ها آزمایش و اجرا شد.


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s