واکنش مشاور خامنه ای به شعار «نه غزه، نه لبنان»

علی ولایتی گفت: کسانی که می‌گویند نه غزه، نه لبنان، اقلیتی فریب خورده‌اند.

زمروز:  علی اکبر ولایتی، مشاور امور بین‌الملل رهبر جمهوری اسلامی گفت: «کسانی در ایران که شعار «نه غزه، نه لبنان» می‌دهند، اقلیتی هستند که یا فریب خوردند یا نمی‌دانند چه می‌گویند».

ولایتی در گفت‌وگویی که روز یک‌شنبه، ۲۰ تیرماه از سوی خبرگزاری تسنیم منتشر شد، ادعا کرد که سر داده شدن این شعار در ایران، «دوستان» را در خارج از کشور نگران کرده است.

گمان میرود که منظور از «دوستان» همان گروه‌های شبه‌نظامی عمدتا شیعه وابسته به حکومت ایران باشد که در کشورهایی چون لبنان، عراق، سوریه و یمن فعالیت دارند. این گروهها که تامین مالی آنها از سوی جمهوری اسلامی انجام می شود، در اعتراضات سالهای اخیر علیه حکومت، هدف شعارهای مردم  قرار گرفته اند.

ظاهرا اشاره مشاور رهبر جمهوری اسلامی به شعار ««نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران» است که مخالفان و معترضان به سیاست‌های حکومت ایران در اعتراض‌هایی سیاسی و اجتماعی پس از سال ۸۸ بارها سر داده‌اند و به کمک‌های مالی و تسلیحاتی جمهوری اسلامی به گروه‌های فلسطینی و حزب الله اعتراض کردند.

بخش بسیار زیادی از مردم ایران به این موضوع که سرمایه های ایران صرف تامین مالی این گروههای شبه نظامی می شود، که برخی از آنها نیز در لیست سازمانها و گروههای تروریستی قرار دارند، معترض هستند. و این تامین مالی را یکی از اصلی ترین دلایل مشکلات اقتصادی و بحرانی که ایران درگیر آن شده است، می دانند.

اعتراضات و شعارهای مردم علیه این گروهها و به هدر دادن سرمایه های ایران، برای تامین مالی این گروههای شبه نظامی نیز، هم سبب نگرانی مسئولین جمهوری اسلامی و هم سبب نگرانی همین گروها شده است.

ایران به سبب همین اقدامات جمهوری اسلامی، به «تامین مالی تروریسم» متهم است.

 

 

 


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s