شاهزاده رضا پهلوی: «تخفیف تحریم‌ها، همکاری آگاهانه با یک رژیم جنایتکار»

شاهزاده رضا پهلوی، خفیف تحریم‌ها را همکاری آگاهانه با یک رژیم جنایتکار نامید.

زمروز: شاهزاده رضا پهلوی، در واکنش به توطئه ی برملا شده جمهوری اسلامی برای ربودن مسیح علی‌نژاد توسط ماموران اطلاعاتی رژیم، و همزمان با لغو بخشی از تحریم‌ها توسط دولت بایدن، با انتشار پیامی در شبکه‌های اجتماعی اش، نوشت:

«جمهوری اسلامی برای ۴۲ سال تلاش کرده تا از طریق ارعاب، باج‌گیری، آدم‌ربایی و ترور، اپوزیسیون دموکراتیک را حذف کند. خوشبختانه مسیح علی‌نژاد و دیگر اهداف رژیم در طرح توطئه‌ی اخیر، زنده و در امان هستند، اما مخالفان، فعالان و روزنامه‌نگاران بسیاری در داخل و خارج ایران هم‌چنان به طور سیستماتیک مورد هدف قرار می‌گیرند و خواهند گرفت.

تخفیف تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی با وجود اینکه خود این رژیم به طور مداوم، ذات اهریمنی‌اش را به همگان یادآوری می‌کند، نه تنها عاقلانه نیست که غیراخلاقی نیز هست. این یک همکاری آگاهانه و تعمدی با ر‌ژیمی جنایتکار، نامشروع و غاصب در جنگ بی‌پایانش علیه ایرانیان و اصول حقوق بشر و دموکراسی است.

این مشارکت و معاونت در کمپین مجرمانه جمهوری اسلامی علیه فعالان، هم‌چون خنجری است بر پشت همه آنهایی که با این دیکتاتوری تمامیت‌خواه مبارزه می‌کنند. چنین سیاست ضعیف و غیراخلاقی از سوی کشوری که ادعا دارد برای آزادی می‌ایستد، فقط و فقط جمهوری اسلامی و دیگر رژیم‌های یاغی را به ارتکاب بیشتر اقدامات تروریستی‌شان ترغیب می‌کند.»

شاهزاده رضا پهلوی در این پیام، قاطعانه و به صراحت، نادیده گرفتن جنایتهای جمهوری اسلامی را «همکاری آگاهانه و تعمدی با رژیمی جنایتکار» خواند.

وی بدون آنکه از کشوری خاص نام ببرد، سیاست مماشات با جمهوری اسلامی را ضعیف و غیر اخلاقی خواندند. به نظر میرسد پیام شاهزاده علاوه بر دولت ایالات متحده آمریکا، خطابش به رهبران اروپایی نیز می باشد. 

 


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s