شاهزاده رضا پهلوی: زمان کوبیدن آخرین میخ بر تابوت رژیم

«غرب باید از مردم ایران حمایت کند.»

زمروز: شاهزاده رضا پهلوی، در مصاحبه ای با خبرگزاری فرانسه تاکید کرد گه رژیم ملایان در آستانه فروپاشی است. اما اگر شریان حیاتی به آن داده شود، فرصت تنفس می یابد و مدت دیگری دوام می آورد.

ولیعهد پیشین ایران در این گفتگو خواهان آن شد که غرب، از مردم ایران حمایتی قوی تر به عمل آورد.

شاهزاده در این مصاحبه گفت: اکنون این فرصت وجود دارد که آخرین میخ را به تابوت جمهوری اسلامی بکوبیم. مردم ایران نمی خواهند که جهان این کار را برای آنها انجام دهد، خود مردم این کار را خواهند کرد. اما نیاز به کمک دارند.»

در ماههای گذشته، گزارش هایی از آزاد شدن بخش هایی از منابع مالی بلوکه شده ایران منتشر شد. که دسترسی تهران به بخشی از دارایی های بلوکه شده در ژاپن و کره جنوبی از این دست است. همچنین کزارش های تایید نشده ای از آزادسازی بخش های دیگری از سرمایه های ایران در ازای طرح مبادله زندانی با آمریکا منتشر شده است. البته زمروز به تنهایی نمی تواند این گزارشات را تایید و یا رد کند.

در جریان اعتراضات مردمی اخیر در ایران، دولت بایدن و اتحادیه اروپا تا حدود زیادی سیاست سکوت را پیشه کرد. و واکنش چندانی به کشتار معترضان و خشونت های دولتی و استفاده حکومت از ابزار آلات جنگی بر علیه شهروندان بی دفاع، نشان نداد.

شاهزاده رضا پهلوی، ابراهیم رییسی را «قصاب» نامید و او را یکی از تاریک ترین چهره های شیطانی رژیم نامید که از دل جمهوری اسلامی پدید آمده است.

فرزند پادشاه فقید ایران در ادامه گفت: آنچه که ما را شوکه می کند این است که برخی از دموکراسی های غربی از پشت به مردم ایران خنجر می زنند.»

شاهزاده رضا پهلوی همچنین از این فرصت استفاده کرده و در بخش دیگری از این گفتگو بر اهمیت پشتیبانی کشورهای دموکراتیک غربی از مردم ایران، برای دسترسی به اینترنت آزاد، تاکید کرد.

وی همچنین بر لزوم تشکیل یک صندوق برای کمک به اعتصاب کنندگان و حمایت از نافرمانی های مدنی ایران سخن گفت.

شاهزاده رضا پهلوی در خش دیگری از این مصاحبه سرکوب خشن و کشتار معترضان را نشانه آخرین تلاشها برای فرونشاندن آتش خواند. نه نشانه اقتدار رژیم حاکم بر تهران.

ولیعهد پیشین ایران در پایان گفت: «نمی گوییم با رژیم گفتگو نکنید، چون درک می کنیم که نیاز به کانال ارتباطی دارید. اما تصور اینکه آنهایی که بخشی از مشکل هستند به شما راه حلی نشان میدهند، دیوانگی است.»


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s