بسیاری از رای دهندگان بایدن را مناسب ریاست جمهوری نمی دانند

فقط 39 درصد رای‌دهندگان آمریکایی باور دارند که جو بایدن وظایف ریاست‌جمهوری خود را به درستی انجام می‌دهد.

زمروز: پس از دفاع جو بایدن، رییس جمهور دمکرات آمریکا، از تصمیمش مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، تنها حدود 39 درصد از رای‌دهندگان آمریکایی باور دارند که جو بایدن وظایف ریاست‌جمهوری خود را به درستی انجام می‌دهد.

بنا بر گزارشی که در نیویورک‌پست منتشر شد، نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که تنها 39 درصد از رای‌دهندگان آمریکایی باور دارند که  بایدن کار یک رئیس‌جمهور را انجام می‌دهد و ۵۱ درصد نیز باور دارند که دیگران تصمیم‌گیری‌ها را انجام می‌دهند.

در یک نظر سنجی جدید ۵۲ درصد آمریکایی‌ها گفته‌اند گمان نمیکنند که جو بایدن ۷۸ ساله از نظر روانی و جسمی مناسب سمت ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا باشد.

این موضوع پیشتر بارها از سوی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، مطرح شده بود و  بر آن تاکید داشت، اما با واکنش تند دمکرات‌ها و رسانه‌‌ها مواجه شده بود.

یک نظرسنجی جدید دیگری که درباره میزان محبوبیت بایدن انجام شده نیز نشان می‌دهد که همزمان با سقوط کابل و تصرف افغانستان از سوی طالبان، محبوبیت جو بایدن، رییس جمهور دمکرات ایالات متحده، در بین آمریکای‌ها به پایین‌ترین میزان در دوره ریاست‌جمهوری او رسیده است.

پس از آنکه جو بایدن تصمیم خود برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان تا پایان ماه اوت را اعلام کرد، پییشروی طالبان در افغانستان آغاز شد و آنها به سرعت و بدون کوچکترین مقاومت ارتش کنترل ولایت‌های مختلف را در دست گرفتند.

طالبان یکشنبه گذشته وارد کاخ ریاست‌جمهوری افغانستان شدند و اعلام کردند که قصد دارند در این کشور «امارت اسلامی» تشکیل دهند.

 

 


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s