عفو بین‌الملل خواهان آزادی بی‌قید و شرط «توماج صالحی» شد

در بیانیه سازمان عفو بین الملل آزادی توماج صالحی خواسته شده است.

زمروز: در بیانیه ای که از سوی سازمان عفو بین‌الملل منتشر شده است، این سازمان خواستار آزادی بی‌قید و شرط توماج صالحی، هنرمند و خواننده رپ ایرانی  شد.

در بیانیه این سازمان آمده است که مقام‌های جمهوری اسلامی ایران باید فورا و بی‌قیدوشرط توماج صالحی، هنرمند و خواننده رپ اعتراضی، را که «تنها به دلیل استفاده از حق آزادی بیان خود» بازداشت شده است، آزاد کنند.

توماج صالحی متولد دهه هفتاد و یکی از خواننده های «رپ اعتراضی» است. وی در آهنگ های اعتراضی خود به سیاست های جمهوری اسلامی «اعتراض» می کرده است.

این خواننده جوان از سوی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی روز دوشنبه، ۲۲ شهریورماه، در منزلش بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

وی پیش از دستگیری در حساب شخصی خود در توییتر از احتمال بازداشتش خبر داده بود.

در گزارش سایت حقوق بشری هرانا به نقل از یک منبع مطلع، آمده است: «۱۲ مامور امنیتی که با چهار خودرو به منزل این هنرمند مراجعه کرده بودند، در زمان بازداشت منزل او را بازرسی کردند و شماری از لوازم شخصی وی را ضبط کرده و با خود برده‌اند.»

در بخش دیگری از بیانیه سازمان عفو بین‌الملل آمده است: «او در ترانه‌های خود به سرکوب، فساد، فقر و مصونیت از مجازات اعتراض می‌کند و خواهان مسئولیت‌پذیری و پاسخ‌گویی است.»


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s