دولت گرجستان، ورود ایرانیان به آن کشور را ممنوع کرد

زمروز: چنانچه در خبرها آمده است، دولت گرجستان، بدون دادن هیچ توضیحی، ورود ایرانیان و حتی دارندگان گذرنامه اروپایی به آن کشور را ممنوع کرد.

دولت گرجستان با صدور یک سری دستورات جدید، عملا ورود شهروندان ایرانی به آن کشور را ممنوع ساخت. گمان می رود که علت اصلی آن  گستردگی شیوع کرونا در ایران باشد. ولی بعید نیست که یک رشته ملاحظات امنیتی نیز در کار باشد.

تا کنون مقامات تفلیس، درباره این تصمیم توضیحی نداده اند. اما محدودیت های عجیبی که برقرار گردیده، عملا نشان ممنوعیت کامل ورود ایرانیان به گرجستان است.

این دستور حتی ایرانیانی را نیز که در گرجستان دارای خانه و املاک می باشند و برای سرکشی یا اقدامات در آنجا قصد ورود دارند، را ممنوع کرده است. همچنین، ایرانیانی که در گرجستان زندگی می کنند و برای سفری کوتاه به ایران بازگشته اند، اجازه ورود به آن کشور را ندارند.

کارشناسان بر این باورند که علت این تصمیم تفلیس، نمی تواند نگرانی از خطرات کرونایی در مورد مسافرانی باشد که به ایران رفت و آمد می کنند. چرا که دستور جدید حتی ایرانیانی را که دارای گذرنامه آمریکایی و یا کشورهای دیگر اروپایی هستند ولی زادۀ ایران می باشند را شامل می شود.

 

دولت گرجستان تا کنون این سیاست را به طور رسمی اعلام نکرده و درباره علت آن نیز طبعا توضیحی نداده است.

چنانچه گزارش شده، حتی به ایرانیانی که هر دو دوز واکسن را تزریق کرده و گواهینامه دارند نیز اجازه ورود به گرجستان داده نمی شود.


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s