وارد عمل شدن دولت برای «اجرای قاطعانه قوانین حجاب»

خزعلی: دولت برای «اجرای قاطعانه قوانین حجاب» وارد عمل می‌شود.

زمروز: انسیه خزعلی، معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده، و خواهر مهدی خزعلی منتقد پرحاشیه ی درون نظام، از برنامه دولت برای «اجرای قاطعانه قوانین حجاب» خبر داد و گفت که مسئله حجاب باید از اداره‌ها شروع شود.

خزعلی که سابقه دفاع از «حجاب اجباری» و «ازدواج زودهنگام دختران» را دارد، درراستای همان نگرش، در سخنان اخیر خود نیز گفت: «قانون‌های بسیاری در مورد حجاب داریم که متاسفانه تا به امروز اجرانشده است، اما دولت برای اجرای این قوانین قاطعانه ورود می‌کند.»

معاون ابراهیم رئیسی در امور زنان و خانواده، «تجرد قطعی» را از «تهدیدهای جدی» کشور خواند و ادعا کرد: «دشمنان هم برای از بین بردن اقتصاد ما و هم برای از بین بردن نسل ما برنامه‌ریزی کرده‌اند.»

وی همچنین ادامه داد که «دشمنان» نسل ایرانی و اسلامی را هدف قرار داده‌اند و فضای مجازی اگر «درست» نشود می‌تواند «کشنده» باشد.

ابراهیم رئیسی، رییس جمهور، روز یکشنبه ۵ دی‌ماه به مسئولان دولتی دستور داد تا مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درزمینه «حجاب و عفاف» را اجرا کنند و گفت: «تغییرات ضروری در سازمان اداری دولت باید به کارآمدی نظام اداری بینجامد.»

رییسی برای تاکید بیشتر در رابطه با اجبار بر رعایت و کنترل حجاب زنان در ادارات، مدعی شد که برای «ایجاد تحول» نباید حتی یک روز را هم از دست بدهیم.

به نظر می رسد که اجرای قوانین سختگیرانه حجاب در اداره‌های دولتی، همانند الزام به رعایت حجاب در اوایل انقلاب، دوباره آغاز شده است. در اسفند سال ۱۳۵۷، حدود یک ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، روح‌الله خمینی در قم به حضور زنان بدون حجاب در اداره‌ها اعتراض کرد و گفت: «زنان اسلامی باید با حجاب اسلامی بیرون بیایند. نه اینکه خودشان را بزک کنند. زن‌ها هنوز در ادارات با وضع پیشین کار می‌کنند. زن‌ها باید وضع خودشان را عوض کنند. به من گزارش داده‌اند که در وزارتخانه‌های ما زن‌ها لخت‌ هستند و این خلاف شرع است.»

برخی از منتقدان «حجاب اجباری» در ایران بر این باورند که حجاب در ایران «حجاب سیاسی» است و یک مساله اعتقادی و فرهنگی نیست.

 


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s