با دروغ اهداکننده اسپرم، مادر فرزندش را رها کرد

اهداکننده اسپرم دروغ گفت، مادر فرزندش را رها کرد.

زمروز: زن جوانی که فکر می‌کرد پدر بیولوژیکی نوزادش یک مرد ژاپنی موفق با تحصیلات دانشگاهی است، پس از آگاهی از دروغ بودن این ادعاها گفت که فرزندش را رها خواهد کرد.

به گزارش رسانه‌های ژاپنی، این زن ساکن توکیو که در دهه ۳۰ زندگی خود است، فکر می‌کرد اهداکننده اسپرم یک مرد ژاپنی موفق با تحصیلات دانشگاهی است و برای باردارشدن ۱۰ بار با او رابطه جنسی برقرار کرد.

این زن قبلاً از شوهر خود صاحب یک فرزند شده بود، اما زمانی که متوجه شد شوهرش دارای یک اختلال ارثی است که می‌تواند به فرزندانش منتقل شود، تصمیم گرفت با اسپرم یک مرد دیگر باردار شود. او برای یافتن کاندیدای مناسب از رسانه‌های اجتماعی استفاده کرد تا برای فرزند آینده اش یک اهدا کننده اسپرم و پدر بیولوژیکی پیدا کند.

این زن که هویتش آشکار نشده است، گفت بلافاصله پس از باردارشدن متوجه شد که پدر بیولوژیکی فرزند متولد نشده‌اش درواقع یک مرد چینی متأهل است که تحصیلات دانشگاهی ندارد.

این زن ژاپنی از پدر بیولوژیکی فرزند دوم خود شکایت کرد و درخواست ۳۳۰میلیون ین (۲٫۸۶ میلیون دلار) غرامت کرد و گفت نوزاد حاصل از این لقاح را نمی‌خواهد چون اهداکننده اسپرم درباره وضعیت خود به وی دروغ گفته است.

به گزارش رسانه‌های محلی ژاپنی این زن تصمیم گرفت نوزاد را به فرزندخواندگی بسپارد، زیرا دیگر برای سقط‌ جنین دیر شده بود. زن باردار به دلیل «ناراحتی عاطفی» ناشی از دروغ‌ از اهداکننده اسپرم به دلیل کلاه‌برداری شکایت می‌کند.

به گزارش نشریه وایس، فعالان رسانه‌ای ژاپن وضعیت اهدای اسپرم در این کشور را آشفته و کنترل نشده توصیف می‌کنند. محدود ماندن خدمات لقاح مصنوعی در ژاپن باعث شده که بسیاری از افراد برای یافتن اهداکننده اسپرم یا رحم اجاره ای، به بازار سیاه یا شبکه‌های اجتماعی رو بیاورند.

در کل کشور ۱۲۶ میلیونی ژاپن فقط یک بانک تجاری اسپرم وجود دارد که آن هم قوانین و شرایط دشواری برای اهدا دارد. حتی برای افراد واجد شرایط نیز تنها ۱۲ بیمارستان در کل کشور چنین درمان باروری را انجام می‌دهند.

به گزارش شبکه تلویزیونی تی‌بی‌اس ژاپن، گفته‌های وکیل این زن درباره اینکه مادر باردار که از اختلالات خواب رنج می‌برد نوزادش را نمی‌خواهد واکنش‌های منفی زیادی داشته است و عده‌ای عقیده دارند بهتر است این نوزاد پس از تولد به افرادی سپرده شود که از او خوب مراقبت کنند.


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s