احمدی‌نژاد: آذربایجان و ارمنستان را بخشی از حوزه فرهنگی ایران بزرگ خواند

احمدی‌نژاد: آذربایجان و ارمنستان در حوزه فرهنگی ایران بزرگ تعریف می‌شوند.

زمروز: محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری سابق ایران، در گفتگویی با یک شبکه تلویزیونی ترک، در پاسخ به پرسشی درباره درگیریهای میان جمهوری‌های آذربایجان و ارمنستان، و نقش کشورهای همسایه گفت که در ایران مفهومی به نام «جریان ایران‌شهری و ملی‌گرایی افراطی پارسی» وجود ندارد.

او این اظهارات را در پاسخ به پرسش خبرنگار شبکه تلویزیون اینترنتی «گرچک حیات» (Gerçek Hayat) ترکیه که گفت یکی از مشاوران احمدی‌نژاد در دوران ریاست‌جمهوری او و در جریان جنگ ۴۴ روزه قره‌باغ از رویکرد جمهوری اسلامی انتقاد کرده و از «فاکتور نفوذ جریان ایران‌شهری و ملی‌گرایی افراطی پارسی» در بدنه دستگاه دیپلماسی ایران سخن گفته است، بیان کرد.

به گزارش دولت بهار، احمدی‌نژاد تاکید کرد: «ایران متشکل از اقوام گوناگونی است که همه با هم ایران را به‌وجود آورده‌اند. حوزه فرهنگی ایران بسیار وسیع‌تر از حوزه جغرافیایی آن است. همه ایرانی‌اند. آذربایجان، بلوچستان، مازندران، اراک یا همدان بخشی از ایران‌اند. همه ایرانی‌اند. ایران متعلق به گروه خاصی نیست.»

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: « آذربایجان و ارمنستان در حوزه فرهنگی ایران بزرگ تعریف می‌شوند. ما اسم آن را حوزه فرهنگی بزرگ گذاشته‌ایم. همه ما متعلق به یک حوزه فرهنگی‌ایم. همه با هم برادریم اما در چند کشور تقسیم شده‌ایم و همه کشورها استقلال یکدیگر را به رسمیت شناخته‌ایم.»


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s