بالا گرفتن انتقادها از قرارداد پنهانی با روسیه و چین

پنهانی، مستعمره چین و روسیه شدیم.

زمروز: شماری از فعالان سیاسی در ایران از پنهانی بودن توافق‌ها با روسیه و چین و محرمانه نگهداشتن اینکه «مستعمره چین و روسیه شده‌ایم» انتقاد کردند.

یک فعال سیاسی هشدار داد مفاد توافق‌ها منتشر شود تا مردم بدانند هدف از آنها چه بوده، مدیر مسئول یک روزنامه گفت روسیه و چین اقتصاد ایران را نابود کرده‌اند.

حتی محمود احمدی‌نژاد هم گفت معنای «قرارداد پنهانی» یعنی اینکه «به ضرر ملت است».

حسین موسوی تبریزی، دبیرکل مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم، در مصاحبه‌ای که روز شنبه دوم بهمن در روزنامه «آرمان ملی» منتشر شد، از پنهانی بودن مفاد توافقات با چین و روسیه انتقاد کرد و گفت: روسیه قابل اعتماد نیست و جمهوری اسلامی به دلیل انزوای بین‌المللی ناچار به بستن قراردادهای بلندمدت با این دو کشور شده است.

او گفت: «به دلیل اینکه با برخی از کشورها دشمنی می‌کنیم ناچار به مذاکره و معامله با این کشورها شده‌ایم و اگر این رویکرد از بین برود نیاز به بستن چنین قراردادهایی وجود نخواهد داشت.»

محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهور سابق ایران، نیز در مصاحبه با تلویزیون اینترنتی «گرچک حیات» ترکیه گفته است اگر قراردادهای چین و روسیه «به رای مردم گذاشته نشوند هیچ اعتباری ندارند.»

احمدی نژاد در این مصاحبه که ویدیوی آن به تازگی منتشر شده است، تاکید کرد: اگر این قراردادها به صورت پنهانی بسته شود «معنایش این است که به ضرر ملت است».

بیشتر بخوانید:

احمدی‌نژاد: آذربایجان و ارمنستان را بخشی از حوزه فرهنگی ایران بزرگ خواند

https://zemruz.com/2022/01/21/%d8%a7%d8%ad%d9%85%d8%af%db%8c%d9%86%da%98%d8%a7%d8%af-%d8%a2%d8%b0%d8%b1%d8%a8%d8%a7%db%8c%d8%ac%d8%a7%d9%86-%d9%88-%d8%a7%d8%b1%d9%85%d9%86%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d8%b1%d8%a7-%d8%a8/

در ادامه واکنش‌های گسترده به سفر ابراهیم رئیسی به مسکو و حاشیه های فراوان آن، محمد زارع فومنی، مدیرمسئول روزنامه صدای اصلاحات، نیز در همایش خانه احزاب در روز پنجشنبه گفت: «مستعمره چین و روسیه شدیم.»

روزنامه کیهان اما، به مخالفان این توافق‌های پنهانی حمله کرد و آنها را وابسته به آمریکا خواند.


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s