دونالد ترامپ پیروز نظرسنجی انتخابات ۲۰۲۴

نتایج نظرسنجی ها دونالد ترامپ را رییس جمهور بعدی کاخ سفید میداند.

زمروز: بنا بر به روزترین شواهد، فقط کمی بیش از یک سال پس از حمله تعدادی از طرفداران دونالد ترامپ، به ساختمان کنگره ایالات متحده برای جلوگیری از تایید پیروزی رئیس‌جمهور بعدی در انتخابات ۲۰۲۰، اکثریت چشمگیری از رای‌دهندگان جمهوری‌خواه می‌خواهند چهار سال دیگر نیز او را ساکن کاخ سفید کنند.

بر اساس نظرسنجی جدید هاروارد/هریس، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، در رقابت اولیه، حمایت ۵۷ درصد رای‌دهندگان اصلی جمهوری‌خواه را دارد و ران دسانتیس، فرماندار فلوریدا و مایک پنس، معاون سابق رئیس‌جمهوری، با فاصله زیاد به ترتیب با ۱۲ و ۱۱ درصد آرا در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

نتایج این نظرسنجی که ابتدا در نشریه هیل منتشر شد، نشان میدهد که دوره چهار ساله پرآشوب ترامپ در کاخ سفید که به شکست جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری، مجلس و سنا منجر شد، هنوز جمهوری‌خواهان این کشور را از این مرد پرحاشیه دلسرد نکرده است. و هنوز هم بسیاری از جمهوری خواهان خواهان بازگشت او به کاخ سفید هستند.

ترامپ هنوز رسما برنامه‌هایش برای راه‌اندازی سومین کارزار ریاست‌جمهوری‌ خود را اعلام نکرده است.

در پاسخ شرکت‌کنندگان این نظرسنجی به این سوال که اگر ترامپ نیاید، از چه کسی حمایت می‌کنید، دسانتیس شش امتیاز از پنس جلو بود و حمایت ۳۰ درصد از آنان را جلب کرد؛ در حالی که ۲۴ درصد پاسخ‌دهندگان از معاون سابق رئیس‌جمهوری حمایت کردند. تد کروز، سناتور تگزاس، نیز در این میدان رقابت ۱۴ درصد به دست آورد.

با این حال شاید همین ۳۰ درصد برای دسانتیس کافی باشد، مخصوصا اگر تعداد شرکت‌کنندگان جمهوری‌خواه در انتخابات بدون ترامپ زیاد باشند.

بیشتر نمایندگان بالقوه جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری آشکارا اعلام کرده‌اند اگر ترامپ تصمیم بگیرد نامزد شود، با او رقابت نخواهند کرد، اما دسانتیس چنین حرفی نزده است.

بر اساس نتایج این نظرسنجی دونالد ترامپ، هم‌اکنون در رقابت با رئیس‌جمهوری بایدن با رای ۴۰ تا ۶۰ درصدی  پیشتازتر است و اگر کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهوری، نامزد دموکرات‌ها شود هم ۳۹ تا ۴۹ درصد رای خواهد داشت.

 


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s