اعتصاب معلمان در بیش از ۲۰۰ شهر ایران

فشار نیروهای امنیتی برای برهم زدن تجمع و تحصن اعتراضی معلمان ادامه دارد.

زمروز: از صبح روز شنبه ۹ بهمن‌ماه بار دیگر معلمان ایران در شهرهای مختلف کشور دست به تحصن زده‌اند. براساس اخباری که در کانال شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان منتشر شده است، در بیش از ۲۰۰ شهر ایران این تحصن انجام شده است.

در این کانال خبری آمده است که معلم‌ها  به اجرا نشدن طرح رتبه‌بندی و همسان سازی حقوق و اجرا نشدن اصل ۳۰ قانون اساسی اعتراض دارند و روز شنبه و یکشنبه تحصن خواهند کرد و قرار است روز دوشنبه ۱۱ بهمن نیز یک تجمع اعتراضی برگزار کنند.

در فراخوان برگزاری این تحصن امده است که دولت به مفاد اصل ۳۰ قانون اساسی برای تضمین تحصیل رایگان بی‌توجه است و به همین دلیل آن‌ها از حق قانونی‌شان برای اعتراض و تحصن استفاده می کنند: «سالهاست فرهنگیان کشور در راستای دفاع از حق خود و شما دانش آموزان با  روشهای مختلف سعی کرده‌اند مسئولین را متقاعد کنند که با اختصاص بودجه کافی به آموزش و پرورش شرایط تحصیل رایگان با کیفیت و ارتقای منزلت معلمان را فراهم کنند و تبعیض‌های ناروا را طبق بند ۹ اصل ۳ قانون اساسی ، رفع نمایند اما متاسفانه مسئولان هنوز هیچ‌گونه اقدام موثری در این زمینه انجام نداده‌اند.

 به همین دلیل فرهنگیان مجبورند با استناد به اصل ۲۷ قانون اساسی که تشکیل تجمعات و راهپیمایی‌ها بدون حمل سلاح به شرط آنکه مخل به مبانی اسلام نباشد آزاد است ، از روش‌های تحصن و تجمع در روزهای شنبه و یکشنبه ۹ و ۱۰ و ۱۱ بهمن صدای اعتراضی خود را به گوش مسئولان برسانند.»

همچنین گفته شده است که این رویه، یعنی دو روز تحصن و سپس برپایی تجمع اعتراضی، در دو هفته آینده نیز برگزار شود.

از سوی دیگر، فشار نیروهای امنیتی برای برهم زدن تجمع و تحصن اعتراضی معلمان هم ادامه دارد.

قوه قضائیه جمهوری اسلامی معلمان دستگیر شده را با اتهام‌هایی همچون تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی محاکمه می کند و غالبا بر اساس توصیه نهادهای امنیتی برای آن‌ها حکم صادر می‌کند.

 

 


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s