زن ایرانی ربوده شده در واساگابیچ، اونتاریو چه شد؟

یکی از بستگانش می گوید که او هفته ها قبل مورد حمله قرار گرفته بود.

زمروز: خانواده الناز تمیری برای دریافت اطلاعات از مردم در ادامه جستجوی پلیس برای یافتن الناز حاجتمیری 37 ساله درخواست کمک کرده است.

یکی از بستگان الناز حاجی تمیری می گوید که اوایل این ماه نیز در یک حادثه جداگانه چند هفته قبل از دستگیری او مورد حمله قرار گرفه بود.

الناز جاجی تمیری زن ایرانی-ای است که پلیس می گوید 16 روز پیش، توسط سه مرد در واساگابیچ، اونتاریو ربوده شد.

بنا به گزارش سی بی سی نیوز، این فرد نزدیک به خانم تمیری گفت که به دلیل پیدا شدن دستگاه های ردیاب در خودرویی که «الناز حاج تمیری» اجاره کرده بود، وی (الناز) معتقد بود تحت نظر بوده است.

اینها تنها بخشی از جزئیات جدیدی است که خانواده حاجتمیری در مورد زندگی او در دوره قبل از مفقود شدنش به اشتراک می گذارند.

در حال حاضر این خانواده با بازرسان ویژه همکاری می کنند و از مردم درخواست کمک کرده اند.

 

این فامیل نزدیک همچنین به سی بی سی نیوز گفت که این حادثه برای خانواده خانم تمیری بسیار ویرانگر بوده و آنها بسیار در هم شکسته شده اند. و به نظر می رسد که زندگی آنها در لحظه متوقف شده است.

 

این فرد گفت که اولین حمله خشونت آمیز در غروب 21 دسامبر اتفاق افتاد. هنگامیکه دو مرد نقابدار  در پارکینگ ساختمان کاندوی وی در ریچموند هیل به الناز حمله کردند و او را به شدت با ماهیتابه مورد ضرب و شتم قرار دادند. پلیس منطقه‌ای یورک در گفتگو با سی‌بی‌سی نیوز تایید کرد که بازرسان به طور فعال در حال بررسی این حمله بوده‌اند.

او گفت: «آن [حمله] باعث زخمی شدید در سر او شده بود. او حدود 35 تا 40 بخیه داشت. این بسیار وحشتناک بود.»

وی همچنین گفت که پلیس در جریان تحقیقات، یک دستگاه ردیاب متصل به خودروی حاجتمیری پیدا کرد – و این اولین بار نبود که چنین اتفاقی می افتاد.

 

بیشتر بخوانید:

ربوده شدن زن ایرانی از خانه اش در کانادا

https://zemruz.com/2022/01/15/%d8%b1%d8%a8%d9%88%d8%af%d9%87-%d8%b4%d8%af%d9%86-%d8%b2%d9%86-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%a7%d8%b4-%d8%af%d8%b1-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%af%d8%a7/

 

 

به گفته این فرد، پس از اولین حمله «حاج تمیری» به خانه‌ای در Trailwood Place در ساحل Wasaga، در حدود 145 کیلومتری شمال تورنتو، نزد خویشاوندانش رفت.

اما او در 12 ژانویه حوالی ساعت 8:30 بعد از ظهر توسط سه مرد که لباس پلیس پوشیده بودند و مدعی بودند حکم دستگیری او را دارند، ربوده شد.

بنا به گفته این فامیل نزدیک، آنها به زور وارد خانه شدند و الناز را با پای برهنه در سرمای برف بیرون کشیدند. ساعت و تلفن همراهش را از او گرفتند و در برف انداختند.

خانواده معتقدند که او هنوز زنده است. چرا که دلیلی وجود ندارد که خلاف این فکر کنند. و معتقدند که الناز با هیچ کسی درگیری نداشته و یا با افراد مجرم در ارتباط نبوده است.

 

الناز حاج تمیری در ایران متولد شد و در سال 2018 به کانادا آمد و طبق بیانیه مطبوعاتی خانواده در صنعت حمل و نقل صادرات و واردات کار پیدا کرد، اما اخیراً شغل خود را رها کرده و روی ایجاد یک کسب و کار کیک‌سازی متمرکز شده است. در این نشریه آمده است که او همچنین برای سازمان های خیریه داوطلب شده است.

 

او در ۲۵ سالگی با دامپزشکی به نام «فرنام شاپوری فر» ازدواج کرد، اما همسرش در سال ۱۳۹۶ درگذشت. خانواده می‌گویند «الناز حاجتمیری» پس‌اندازشان را برای کمک به ساخت مدرسه‌ای برای دختران جوان در یکی از روستاهای فقیرنشین ایران به یاد همسر مرحومش استفاده کرد.


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s