پایان مرگبار تراژدی کودک مراکشی

زمروز: پس ازانتشار اخبار اولیه مبنی بر نجات کودک مراکشی از چاه، مقام‌های مراکشی شامگاه شنبه ۱۶ بهمن اعلام کردند که رایان کودک پنج ساله‌ای که به‌مدت پنج روز در چاه گرفتار بود، دقایقی پس از بیرون آمدن از چاه جان خود را از دست داد.

رایان، پسر ۵ ساله مراکشی، روز سه‌شنبه هفته گذشته، کمی دور از خانه‌اش در روستایی در مراکش به درون چاهی ۳۲ متری افتاد.

محمد ششم، پادشاه مراکش، درگذشت این کودک را به خانواده‌اش تسلیت گفت.

در طول روزهای گذشته، گزارش‌های متعددی از مشاهده نشانه‌های حیات این کودک منتشر شد. در یک ویدیو که دوربین‌های امدادی آن را ضبط کرده بودند، این کودک خردسال سر خود را کمی تکان داد.

به گزارش خبرگزاری مصری منا، این کودک دقایقی پس از عملیات نجات و انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد. در پنج روزی که این کودک درون چاه بود، امدادگران با طناب برای این کودک آب، اکسیژن و همچنین دوربینی برای نظارت بر این کودک فرستادند.

عملیات نجات این کودک به دلیل شرایط خاک و تنگی چاه بسیار ویژه بود. نیروهای امدادی با حفر یک چاه موازی و سپس، کندن یک تونل میان این چاه و چاه تنگی که رایان در آن گرفتار بود، توانستند او را پس از پنج روز بیرون بیاورند.

عملیات نجات این کودک پنج ساله از این‌رو بسیار حساس بود که کوچک‌ترین لرزه‌ای می‌توانست آواری مرگبار را بر سر او خراب کند.

این عملیات را که چندین روز به طول انجامید، میلیون‌ها نفر از مردم مراکش و ‌میلیون‌ها نفر در سراسر شمال آفریقا و جهان دنبال می‌کردند.

یک هلیکوپتر برای انتقال این کودک به بیمارستان، در حالت آماده‌باش منتظر بود.


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s