خانواده‌های PS752 خواهان فیلم دوربین های فرودگاه شدند

خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی خواستار محتوای دوربین‌های فرودگاه در شب سرنگون کردن هواپیما شدند.

زمروز: برخی از خانواده‌های جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی در نامه‌ای به وزیر راه و شهرسازی، بر پاسخگویی مقام‌های جمهوری اسلامی درباره انهدام هواپیما تاکید کردند و خواستار دسترسی به محتوای دوربین‌های فرودگاه بین‌المللی تهران در شب فاجعه شدند.

بخش‌هایی از این نامه در وبسایت روزنامه شرق روز دوشنبه ۱۸ بهمن منتشر شد.

در این نامه خطاب به رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی آمده است: «به سازمان هواپیمایی کشوری بگویید محتوای دوربین‌های فرودگاه بین‌المللی تهران در شب فاجعه را در اختیار خانواده‌ها و وکلا قرار دهند.»

امضاکنندگان این نامه تاکید کردند: «آقای مهندس رستم قاسمی! شما و وزیر قبلی و سایر مسئولان مرتبط در جایگاه پاسخگویی قرار دارید و باید به خانواده‌های داغدار پاسخ دهید.»

نام این امضا کنندگان تا کنون فاش نشده است. اما این خانواده ها پیشتر نیز پیشنهاد این وزارت برای پرداخت غرامت را رد کرده بودند.

روزنامه شرق در همین راستا نوشت که نگارش این نامه در واکنش به یک نامه وزارت راه و شهرسازی به برخی از خانواده‌های هواپیمای اوکراینی است که در آن درخواست تکمیل اطلاعات جهت پرداخت غرامت به این خانواده‌ها مطرح شده است.

در این گزارش آمده است که این نامه به تاریخ ۱۲ بهمن و به امضای مهری صفری، نماینده ویژه وزیر و مسئول ستاد پرداخت به بازماندگان پرواز اوکراین رسیده بود.

اما ارسال این نامه به خانواده های جان‌باختگان، با اعتراض بسیاری از آنان روبه‌رو شد.

آنها در نامه‌ای خطاب به رستم قاسمی علاوه بر رد این پیشنهاد نوشتند: «از شما می‌خواهیم این رفتار ظالمانه و آزاردهنده را متوقف کنید.»

آنها همچنین خواستار «اجرای عدالت» به عنوان مطالبه اصلی خود شدند و به روند دادگاهی که اخیرا از سوی جمهوری اسلامی در این زمینه برگزار شد، اعتراض کردند.

آنان خطاب به رستمی نوشتند: «سازمان شما براساس کدامین تصور به این نتیجه رسیده که می‌شود خون این انسان‌های فرهیخته و بیگناه را به متاع دنیایی معاوضه کرد؟ و دست آخر عده‌ای با تاکید فراوان بر «حادثه» بخواهند دیه با شاخه گل به بازماندگان بدهند.»

خانواده‌ها در این نامه «پرداخت غرامت قبل از روشن شدن حقایق و برپایی دادگاهی عادله و مجازات دست‌اندرکاران این جنایت» را محکوم کردند.

 


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s