اعلام وضعیت اضطراری در پایتخت کانادا

در اتاوا، وضعیت اضطراری اعلام شد.

زمروز: شهردار اتاوا، پایتخت کانادا، در این شهر وضعیت اضطراری اعلام کرد. وی در همین راستا گفت در پی یک هفته اعتراض کامیون‌داران به واکسیناسیون اجباری، شهر از کنترل خارج شده و تعداد معترضان از ماموران پلیس حاضر در شهر بیشتر است.

جیم واتسون، شهردار این کلانشهر، گفته است اعتراضات امنیت و ایمنی ساکنان اتاوا را به مخاطره انداخته است.

رانندگان کامیونها و وسایل نقلیه سنگین که به اجباری شدن واکسیناسیون در این کشور اعتراض دارند، در خیابانهای این شهر چادر زده اند و خودروهای خود را در خیابانها پارک کرده اند.

شهردار اتاوا در گفتگو با یکی از شبکه های رادیویی کانادا گفت: «رفتار معترضان به شکل روز‌افزون سهل‌انگارانه‌تر می‌شود و مرتبا بوق‌ها و آژیرهای خود را به صدا درمی‌آورند و با آتش بازی اعتراضات را به جشن تبدیل کرده‌اند.»

وی گفت که «به وضوح ما تعدامان کمتر است و در حال باختن بازی هستیم. این روند باید معکوس شود و باید شهرمان را بازپس بگیریم.»

در بیانیه مقامات شهری چنین آمده است : «وضعیت اضطراری حاکی از خطر جدی و تهدیدی است که با ادامه اعتراضات، امنیت و ایمنی ساکنان اتاوا را تهدید می‌کند و نیز نیاز به حمایت سایر حوزه‌های استحفاظی و سطوح دیگر دولتی را برجسته می‌کند.»

پلیس گفته است از اینکه این کاروان اعتراضی، موسوم به «کاروان آزادی» توانسته تندروها را جذب خود کند، نگران است.

روز یکشنبه پلیس اعلام کرد که نظارت خود را قویتر می‌کند و ممکن است کسانی را که به دنبال کمک به معترضان هستند، دستگیر کند.

اعلام وضعیت اضطراری به مدیران شهر اختیارات بیشتری از جمله دسترسی به تجهیزات لازم برای ارائه خدمات اضطراری خواهد داد.

مردم کانادا به شکل گسترده‌ای حامی واکسیناسیون در مقابل ویروس کرونا هستند و نزدیک به ۸۳% از افراد واجد شرایط واکسیناسیون، دوزهای واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

کاروان آزادی که در ابتدا با هدف اعتراض به واکسیناسیون اجباری برپا شده بود، رفته رفته به مخالفت با دولت جاستین ترودو تبدیل شد.

 


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s