عربستان باز هم نقش زنان را در ریاست مراکز مذهبی افزایش می‌دهد

عربستان سعودی عزم جدی خود را برای گسترش نقش زنان در فعالیت‌های اجتماعی، به نمایش گذاشت.

زمروز: در سال‌های اخیر، زنان در عربستان سعودی به طور فزاینده ای از آزادی عمل برخوردار شده‌اند. آزادیهایی که شاهزاده جوان سعودی برای زنان عربستان به ارمغان آورد، تا همین چند سال پیش، غیرقابل باور بود.

اخیرا نیز، عربستان سعودی با اتصاب هایی جدید، از عزم راسخ خود برای افزایش حضور زنان در عرصه های اجتماعی پرده برداشت.

شیخ عبدالرحمن السدیس، رئیس کل امور مسجد الحرام و مسجد النبی، فاطمه التویجری را به عنوان دستیار رئیس کل در امور زنان در مسجدالنبی منصوب کرد.

بنا به گزارش روزنامه الخلیج (فارس)،  شیخ عبدالرحمن السدیس انتصاب  پروفسور دکتر فاطمه بنت عبدالعزیز التویجری به عنوان دستیار رئیس کل در امور مسجدالنبی را نشان‌دهنده جهش در توانمندسازی زنان در حرمین شریفین دانست.

السدیس انتصاب فاطمه التویجری را بر پایه توجه به شایستگی وی در زمینه تلاش در خدمت رسانی به مسجد النبی و زائران آن نامید و این تصمیم را جهشی کیفی توصیف کرد.

پیش از این نیز برای نخستین بار در تاریخ عربستان، در تابستان پارسال، شیخ عبدالرحمن السدیس، دو دستیار زن را برای مدیریت مسجدالحرام در مکه و مسجدالنّبی در مدینه برای سمت‌های کلیدی منصوب کرد.

التویجری پیش از این پست‌های متعددی داشته است که از آن جمله می‌توان به استاد مدیریت آموزشی در دانشگاه اسلامی امام محمد بن سعود اشاره کرد.

 


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s