رییس جمهور اسراییل سعودی ها را به پیمان ابراهیم دعوت کرد

رییس‌جمهور اسرائیل:«سعودی‌ها باید به خانواده توافق ابراهیم بپیوندند.من خوشحال خواهم شد به عربستان سعودی سفر کنم»

زمروز: رییس جمهور اسراییل در گفتگو با روزنامه اسرائیل هیوم، به معنای «اسرائیل امروز»، گفت: «دولت عربستان سعودی ها باید به خانواده پیمان ابراهیم بپیوندد و من قطعا خوشحال خواهم شد که به صورت رسمی از عربستان سعودی دیدن کنم.»

اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهور اسرائیل، در این راستا افزود: «فرایند الحاق به پیمان ابراهیم نه تنها به اسرائیل، بلکه به فرآیندهای داخلی عربستان سعودی و به روابط عربستان و آمریکا بستگی دارد.»

آقای هرتزوگ در ادامه گفت: “من و نخست وزیر [نفتالی بنت] به خوبی همکاری می کنیم. من با تجربه گسترده و روابط دیپلماتیک فراوانی که برای خدمت به کشور دارم در هماهنگی کامل با بنت هستم.»

رئیس جمهور اسراییل به درگیری های اخیر در مسجد الاقصی اشاره کرد و نگرانی خود را از آنچه که وی آنها را تحریکات در رسانه های اجتماعی خواند، ابراز نگرانی کرد.

رئیس جمهور اسراییل همچنین پیرامون بحران سیاسی در اسرائیل، گفت: «هر کاری از دستم بر بیاید برای ارتقای ثبات انجام دهم – نه به این معنا که چه کسی رهبری سیاسی دارد، بلکه از طریق تضمین یکپارچگی روند سیاسی. بی ثباتی تاثیر مستقیمی بر کیفیت زندگی ما دارد. همچنین هزینه زندگی و تحصیل فرزندانمان.»

کارشناسان سیاسی بر این باورند که عربستان سعودی به دنبال جزییات عادی سازی روابط کشورهای عربی با اسرائیل است اما به دلیل رهبری معنوی جهان اسلام هنوز به این نتیجه نرسیده که می تواند روابط با اسرائیل را عادی کند.

 

 

 

 

 


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s