جبهه اپوزیسیون در پایان دومین نشست وین علیه طالبان متحد می‌شود؟

کارشناسان یکی از مهمترین مشکلات جبهه اپوزیسیون علیه طالبان بعد از به قدرت رسیدن آنها در آگوست ۲۰۲۰ را  نبود انسجام و اتحاد در میان مخالفان می دانند.

زمروز: بنا به گفته کارشناسان، جبهه ضدطالبان در ماهیت شکل‌گیری‌اش می‌توانست کارساز باشد، اما اپوزیسیون ضدطالبان تا کنون نتوانسته است روایتی مشخص از ایجاد جبهه واحد ملی علیه طالبان ارائه کند تا بتواند در میان شهروندان افغانستان همراهان و حامیانی را به سوی خود جذب کند.

شرکت‌کنندگان در نشست دوم وین با صدور اعلامیه‌ای از جامعه جهانی خواستند تا موافقتنامه دوحه که زمینه‌ساز آمدن طالبان به قدرت شد را باطل اعلام کنند و تمام اشکال مبارزه علیه طالبان را به رسمیت بشناسند.

هم‌چنین، بنا به گفته آنها، ایجاد یک «چتر واحد ملی» در برابر طالبان با در نظرداشتن تنوع دیدگاه‌های سیاسی و فکری از اولویت‌های کاری آنان است.

کارشناسان یکی از مهمترین مشکلات جبهه اپوزیسیون علیه طالبان بعد از به قدرت رسیدن آنها در آگوست ۲۰۲۰ را نبود انسجام و اتحاد در میان مخالفان می دانند.

در دومین نشست دو روزه وین محمد محقق، رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان از رهبران هزاره، از طریق ویدیو کنفرانس و نماینده ژنرال دوستم از رهبران ازبک حضور داشتند.

 این نشست با حضور تعدادی از کنشگران مدنی، احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت، رنگین دادفر اسپنتا، وزیر خارجه پیشین، منیژه باختری سفیر دولت پیشین در اتریش و تعدادی از چهره‌های سیاسی روز چهارشنبه با صدور اعلامیه‌ای خطاب به جامعه جهانی و سازمان ملل به پایان رسید.


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s