وزارت اطلاعات «بمبک بدبو» و «حشره‌کش» را از دلایل «بدحالی» دانش‌آموزان در مدارس دانست.

در بیانیه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی تاکید شده که هیچ «ماده سمی» در مدارس منتشر نشده است.

زمروز: همچنانکه حملات شیمیایی زنجیره‌ای به مدارس دخترانه کشور ادامه دارد و هنوز متوقف نشده است، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی با صدور بیانیه‌ای این مسمومیت‌ها را به عوامل مختلف از جمله «شیطنت»، «هراس جمعی» و «استفاده از حشره‌کش» مرتبط دانست. در بیانیه روز پنجشنبه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی به‌صراحت تاکید شده که هیچ «ماده سمی» در مدارس استفاده نشده است و حملات بیوتروریستی به مدارس دخترانه را به شیطنت و استفاده از حشره کش تقلیل داد.
این در حالی است که در بیانیه روز پنجشنبه هشتم اردیبهشت ۱۴۰۲، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی به این نکته هم اشاره شده بود که برخی با انگیزه‌های «ضدامنیتی» اقدام‌هایی انجام داده‌اند که شناسایی شده است.

روز پنجشنبه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در بیانیه ای، پنج عامل مختلف را به‌عنوان «دلیل بدحالی» دانش‌آموزان معرفی کرده است.

در بیانیه این وزارتخانه، در درجه اول تهیه و استفاده از کالایی به‌نام «بمبک بدبو» در مدارس عامل «بدحالی» دانش‌آموزان معرفی شده است.
به‌گفته مقام‌های امنیتی جمهوری اسلامی، کالا «بمبک بدبو» که به‌سادگی خرید و فروش می‌شود، معمولا برای شوخی و تفریح‌های ناسالم و نامتعارف استفاده می‌شود.

مورد دومی که به‌عنوان عامل «بدحالی» دانش‌آموزان دختر در مدارس معرفی شده، استفاده از افشانه‌های اشک‌آور و گاز فلفل و نظایر آن در محیط‌های آموزشی به «قصد شیطنت» است.

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی همچنین در بخش دیگری از اطلاعیه روز پنجشنبه خود، پرکردن گاز خودرو با روش‌های دستی و غیراستاندارد، قطع و وصل گاز شهری و نشتی مقداری گاز در محیط و استفاده از حشره‌کش را دلیل تماس با آتش‌نشانی و نیروهای انتظامی و هراس دانش‌آموزان معرفی کرده است.

بر پایه این بیانیه، در این مدت، قوطی‌های افشانه‌های گاز اشک‌آور و فلفل در مدارس پیدا شده است و عاملان بازداشت شده‌اند.

در گزارش وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی، همچ از رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور، به‌عنوان رسانه‌های «معاند» نام برده شده و گفته شده است که عواملی که فیلم اعتراض‌ها در مدارس را در اختیار رسانه‌های خارج از کشور قرار داده‌اند، شناسایی و بازداشت شده‌اند.


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s