آمریکا در پیامی به ایران هواپیماهای جنگی مجهز به بمب سنگرشکن به خاورمیانه میفرستد

ایالات متحده برای نمایش قدرت به ایران، هواپیمای پیشرفته ی مجهز به بمب سنگرشکن فرستاده است.

زمروز: بنا بر گزارشات، هواپیماهای آمریکایی پیشرفته ای که به بمب های سنگرشکن مجهز شده اند، در پاسخ به حملات نیروهای تحت حمایت جمهوری اسلامی به نیروهای ایلات متحده آمریکا به منطقه خاورمیانه فرستاده شده اند.

روزنامه وال استریت ژورنال در این باره در گزارشی گفته است که در پی حمله ها به نیروهای ایالات متحده آمریکا در کشورهای سوریه و عراق، هواپیماهای وارتاگ A-10 برای تجهیز به مهمات ۱۱۳ کیلوگرمی هدایت-شده ی نقطه-زن GBU-39/B ارتقا یافته اند.

مقامات ایالات متحده روز جمعه به این روزنامه آمریکایی گفتند که این کشور در نمایش قدرت به ایران، هواپیمای پیشرفتهٔ مجهز به بمب سنگرشکن به خاورمیانه فرستاده است.

به گزارش تایمز اسراییل به نقل از وال استریت ژورنال، این نخستین بار است که هواپیماهای قدیمی به مهمات سنگرشکن ۱۱۳ کیلویی (۲۵۰ پوند) مجهز شده-اند.

این مقامات که نامی از آنها برده نشد به وال استریت ژورنال گفتند ارتقای هواپیما به این منظور انجام شد که خلبانان برای انهدام تسلیحات و دیگر هدف-های واقع در اعماق زمین در عراق و سوریه، محلی که نیروهای ایالات متحده بارها هدف حملهٔ شبه-نظامیان تحت حمایت ایران قرار گرفته-اند، شانس بیشتری داشته باشند.

روز پنجشنبه گذشته، نیروی دریایی ایران یک نفتکش در دریای عمان که از کویت به ایالات متحده می رفت را توقیف کرد. بنابه گفته جمهوری اسلامی در جریان زدوخوردی که به هنگام توقیف نفتکش Advantage Sweet حامل پرچم جزایر مارشال در خلیج فارس روی داد، دو خدمهٔ ایرانی مفقود و چندین تن دیگر مجروح شدند.

پس از این حادثه ن،اوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده گفت ایران با توقیف نفتکش، قوانین بین المللی را زیر پا گذاشته، و خواهان آزادی فوری آن شد.


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s