وضعیت بسیار بد افغانستان تحت حکومت طالبان

امرالله صالح گفت وضعیت افغانستان بدتر از دوره حفیظ‌‌ الله امین است.

زمروز: امرالله صالح، معاون اول محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهوری پیشین و فراری افغانستان، وضعیت کنونی آن کشور تحت حاکمیت طالبان را «بدتر از دوره حفیظ‌ الله امین»، رئیس‌جمهوری اسبق افغانستان خواند.

آقای صالح در صفحه رسمی فیس‌بوک خود پیرامون وضعیت کنونی افغانستان تحت حاکمیت طالبان، نوشت:«وضعیت بدتر از دوره امین است. تفاوت در قبا و ریش است و بس.»

وی افزود که این گروه توان شنیدن انتقاد از خود را ندارند.

آقای صالح همیشه بر این نکته تاکید داشته که گروه طالبان دست‌نشانده پاکستان است و جنگ خود را برای منافع پاکستان و ویرانی افغانستان، زیر نام «جهاد»، آغاز کرده است.

وی همچنین «جهاد» طالبان را تقلبی و به دستور پاکستان خواند، و افزود:«ژنرال رازق اچکزی، در حالی‌که شانه‌به‌شانه فرمانده عمومی ناتو در محوطه دفتر ولایت در قندهار بود، هدف عمال طالبان تروریست قرار گرفت، اما به ژنرال میلر آسیبی نرسید، چون آی‌اس‌آی طالبان را هدایت کرده بود که هیچ‌گاه ژنرال آمریکایی را هدف قرار ندهند که جهادشان خراب می‌شود.»

او بار دیگر طالبان را دست‌نشانده پاکستان و دشمن مردم افغانستان خواند و گفت: «طالبان دست‌نشانده پاکستان است. پاکستان پس از ۴۰ سال دسیسه توانست این گروه مزدور خود را به ارگ برساند. از آنجا که در ۲۰ سال اخیر هیچ سردسته طالب در افغانستان حضور نداشت، اکنون با مطرح‌سازی مزدوری طالب برای پاکستان، برملاسازی فتنه و فریب در جهاد تقلبی آنان، و فاش‌سازی شدت تعصب و بیگانگی این گروه با مردم افغانستان، مواردی است که این گروه تاب پاسخ دادن به آن را ندارند و مطمئن باشید که این وضع دوام نخواهد آورد.»

 


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s